Ювентус нямаше никакви проблеми със задачата си да се класира на полуфиналите за Купата на Италия.

"Бианконерите" приеха отбора Фрозиноне в мач от четвъртфиналите, като го разбиха с 4:0.

Така само за седмица Юве вкара 10 гола в този турнир, а това съвсем заслужено го прати сред четирите най-добри тима, като за място на финала грандът от Торино ще спори с тима на Лацио в два мача.

Още в 11-ата минута Ювентус получи право да изпълни дузпа, която Аркадиуш Милик реализира, а с това направи остатъка от мача доста по-лек за домакините. ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>

До края на полувремето полякът вкара втори гол, а с една от първите атаки за второто полувреме, Милик оформи своя хеттрик, като при 3:0 за Ювентус вече бе ясно кой ще продължи напред.

Милик вкара и четвърти гол, който ВАР отмени, но атака по-късно играчите на Ювентус отново ликуваха. Попадение вкара Кенан Йилдъз, като с аванс от 4:0 за час игра, за домакините оставаше просто спокойно да доиграят мача.

Така единият полуфинал за Купата на Италия е между Ювентус и Лацио, а другият между Фиорентина и Аталанта.

Снимка: Getty images