Астън Вила и Шефийлд Юнайтед сложиха по драматичен начин старт на коледната програма в английската Висша лига - 1:1.

Домакините изравниха в седмата минута на добавеното време чрез Николо Дзаниоло, след като "остриетата" бяха повели в 87-ата с гол на Камерън Арчър.

Драмата бе пълна с изравнителното попадение, но то не топли особено Вила. Последният в класирането отбор, който имаше едва осем точки до днес, успя да стори това, което не бе по силите ни на Арсенал, ни на Манчестър Сити този сезон - да избегне загубата на "Вила Парк".

Отборът на Унай Емери бе в серия от 15 поредни домакински победи, като в тази поредица бяха съсечени в последния месец именно "гражданите" и "топчиите" - с по 1:0.

А с успех днес Вила щеше да оглави класирането поне до събота, когато се срещат Арсенал и Ливърпул.

Сега Вила е с 39 точки, равен с Арсенал, но с по-лоша голова разлика. Ливърпул е трети с 38.

Този огромен стимул сякаш наля олово в краката на играчите на домакините и те не успяха да покажат обичайното си ниво в домакинствата. А Шефийлд Юнайтед се бе наредил пред вратата с 10 души и смело я бранеше.

В средата на второто полувреме бе отменено попадение на домакините, след като бе видяно нарушение срещу вратаря на гостите от хората в стаята за ВАР.

Вила пък искаше три пъти дузпа, но и в трите случая апелите бяха отхвърлени от рефера и ВАР.

Точката отлепи от дъното "остриетата" - те вече са с 9 точки, колкото има и Лутън. Последен е Бърнли с осем.