Салернитана изненадващо спря Милан с 2:2 у дома в мач от 17-ия кръг на Серия А.

Последният в класирането, който имаше само една победа и едва осем точки до тази вечер, а сега бе на няколко секунди от това да вземе нови три от гранда от Милано.

Гостите поведоха с гол на Фикайо Томори в 17-ата минута, но в 42-рата Федерико Фацио изравни. А ветеранът Антонио Кандрева изненада от 30 метра вратаря на Милан Майк Менян в 63-ата минута и даде аванс на южняците.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИ ОТ МАЧОВЕТЕ В ИТАЛИЯ ДНЕС>>>

Те изпуснаха през пръстите си победата в добавеното време, когато Лука Йович изравни с удар от въздуха и спаси гостите от поражение.

А този успех щеше да е особено сладък за Филипо Индзаги, легендата на "червено-черните", който никога не е крил, че е и фен на Милан. Той е под огромно напрежение заради малкото точки, а победа днес можеше да промени нещата. Сега няма да е чудно Пипо да бъде уволнен още по празниците и Салернитана да потърси промяна.

Милан спаси точката, но негативната новина не е само, че изпусна две, което го оставя на 8 от лидера Интер, който има и мач по-малко. Томори, който отново бе най-добър за росонерите, се контузи и напусна терена след час игра. Травмата изглежда да не е никак лека.

Фиорентина спечели с 1:0 при гостуването на Монца, Дженоа се наложи с 2:1 на терена на Сасуоло, а Лацио взе с 2:0 своята визита на Емполи в другите мачове от деня в Серия А.