ФИФА определи реферите, които ще ръководят полуфиналите на Световното първенство по футбол в Катар.

Именно съдиите бяха водеща тема след три от четвъртфиналите. Своите претенции имаха от Англия и Португалия, а в мача Нидерландия - Аржентина срещу съдията се изказаха и двата отбора.

Заради тази причина всеки очакваше с изключителен интерес назначенията за полуфиналните двубои.

Първият от тях, който противопоставя Аржентина и Хърватия във вторник, бе поверен на италианеца Даниеле Орсато.

Той вече няколко години е един от топ реферите на УЕФА, като това ще е третият му мач на Мондиала в Катар. Орсато ръководи мача на откриването между домакините и Еквадор, а любопитен факт е, че на него бе поверено едно от дербитата в груповата фаза, това между Аржентина и Мексико.

Сега Орсато отново ще свири на Меси и компания, което не се хареса особено на медиите в Хърватия.

От лагера на Аржентина пък имат по-сериозни притеснения, които са свързани с разследването срещу Меси и вратаря Емилиона Мартинес, заради обиди към хора от нидерландския щаб.

Вторият полуфинал, който противопоставя Франция и Мароко в сряда, бе поверен на бразилеца Рафаел Клаус.

Със сигурност любопитно назначение, защото именно бразилец бе начело на мача между Франция и Англия, а тогава от английския лагер имаха изключително сериозни претенции за нивото на рефера.

В онзи мач главен съдия бе Уилтън Сампайо, за когото това ще е трети мач на Мондиала.

Той бе начело на двубоя между Англия и Иран (6:2), както и на победата на Мароко с 2:1 над Канада в групата.

Любопитно, че освен главен съдия на един от мароканските мачове, той бе и четвърти рефер по време на осминафиналите, когато "Атласките лъвове" отстраниха Испания след изпълнение на дузпи.