Ювентус победи с 2:0 Кремонезе у дома в мач от 35-ия кръг на Серия А и реално си осигури място в Шампионската лига от следващия сезон.

Голове на Николо Фаджиоли и Бремер дадоха успеха на "старата госпожа" и я върнаха на второто място с 69 точки.

Петият Милан, който е на първата позиция извън четирите, даващи квота за турнира на шампионите, е с 61. При три оставащи мача, ясно е, че Юве трудно ще изпусне такъв аванс. Двата отбора се срещат в 37-ия кръг в Торино, но дотогава всичко може да е ясно, ако "черно-белите" спечелят точка или три при гостуването си на Емполи в неделя.

Ювентус чака и реванш от полуфиналите в Лига Европа срещу Севиля в четвъртък (1:1 в първия мач), но също така и решение на съда, което може да отнеме точки от отбора отново за финансови нарушения. Ако това се случи, авансът пред Милан може да се окаже недостатъчен.

Затова и победата в прекия сблъсък може да е ключова за гранда от Торино.

Голямото разочарование на вечерта бе новата контузия на Пол Погба, който излезе като титуляр в официален мач за първи път от април 2022-ра. Тогава напусна терена на "Анфийлд" с екипа на Манчестър Юнайтед още в 11-ата минута, показвайки ясно, че е контузен. Премина в Юве и не бе започвал нито един мач през сезона, преди снощи Макс Алегри да го пусне в стартовите 11.

Френската енигма се хвана отново за крака в 21-вата минута и излезе от игрището.

Не е ясно нито какво е състоянието му, нито какво е бъдещето му, защото едва ли на някого в Юве не му е писнало от Погба. Той взима огромна заплата, тренира понякога и не играе никога.

В друг късен двубой в Италия Болоня и Рома направиха 0:0, което реално извади от играта за топ 4 отбора на Жозе Моуриньо. "Вълците" са с 59 точки на шесто място.

Но Рома има друг шанс да достигне Шампионската лига - и за този тим предстои реванш от полуфиналите в Лига Европа, където води с 1:0 след първия мач в дуела с Байер Леверкузен.