Неписаното правило в спорта, че предварителните празненства често изиграват лоша шега, се потвърди с пълна сила в Неапол.

Целият град очакваше сбъдването на голямата си футболна мечта - спечелването на Скудетото за първи път от 33 години насам, от която го делеше единствено победа над 15-ия в класирането Салернитана.

Задачата на теория изглеждаше сигурна, заради което цял ден в Неапол празнуват, а освен пълните трибуни на стадиона, още хиляди изпълниха улиците на града, просто очаквайки мечтата да стане факт. ГАЛЕРИЯ ВИЖТЕ ТУК >>>

Всички те обаче ще се приберат разочаровани тази вечер по домовете си, защото Наполи и Салернитана завършиха наравно 1:1, което означава, че на теория все още Лацио или Ювентус могат да бъдат шампиони.

Разбира се, за всички е ясно, че в оставащите пет кръга Наполи ще успее да затвърди трофея, по всяка вероятност това ще се случи още в четвъртък при гостуването на Удинезе, но за да е приказката пълна, победата трябваше да дойде днес. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Наполи можеше да се превърне в първия тим в историята на италианския футбол, осигурил си титла шест кръга преди края, но по-важното - просто щеше да узакони чаканото вече 33 години Скудето.

Снимка: Getty images

Днешната дата отбелязва точно 33 години и един ден от момента, в който предвожданият от Диего Марадона тим стана шампион, но наследниците му в небесносини екипи не свършиха работата си на символичната дата.

А в никакъв случай не може да кажем, че Наполи е играл слабо, защото за цял мач гостите само в три случая успяха да направят атака, като 90 минути играта се развиваше само пред вратата на Гилермо Очоа.

Но култовият мексикански вратар има навика да разплаква опоненти, а днес успя да развали настроението на цял един град.

Куп спасявания лишаваха Наполи от гол, докато не дойде на пръв поглед шампионската 62-а минута.

Тогава Митас Оливера вкара с глава след корнер, а купонът на "Диего Армандо Марадона" стартира.

Купонът започна и по улиците на града, където тълпата ставаше все по-голяма, а всичко просто очакваха последния съдийски сигнал.

Снимка: АР/БТА

В тоз миг никой дори и не си помисляше, че в 84-ата минута Булай Диа ще вземе топката, ще навърже трима неаполитански бранители и с красив удар с левия крак ще вкара за 1:1.

"Диего Армандо Марадона" бе смълчан, а Салернитана удържа ремите, с което развали купона на цял Неапол.

За всички обаче е ясно, че узаконяването на титлата е само върпос на дни.