Интер победи Лацио с 3:1 на "Сан Сиро", а новината след този резултат в битката за топ 4 е, че само след няколко часа Италия може да има своя нов шампион.

Със сигурност в Интер са доста щастливи от постигнатия обрат и спечелените три точки, но още по-доволен е отборът на Наполи, който просто трябва да спечели започващото в 16 часа домакинство на Салернитана, за да достигне до мечтаното Скудето.

От сутринта в цял Неапол текат огромни празненства, но победа на Лацио на "Сан Сиро" щяха да ги секнат.

И този сценарий не бе далеч от това да се случи, защото до 78-ата минута на мача на "Сан Сиро", именно гостите имаха аванс. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Фелипе Андерсон откри резултата в 30-ата минута и вторият в класирането Лацио поведе. Ясно е, че и с победата "орлите" нямаха какъвто и да е шанс да се борят за титла, но победата щеше да е доста ценна в битката за зона Шампионска лига.

Снимка: Getty images

През втората част обаче гостите приеха играта в своята половина, позволиха на Интер да натисне все повече и обратът в крайна сметка стана факт.

В 78-ата минута появилият се от пейката Лаутаро Мартинес се вряза между бранителите на гостите и изравни, а само пет минути по-късно Интер вече водеше в резултата.

Лукаку, който асистира за гола на Мартинес, отправи чудесно центиране на далечната греда, което хвърлилият се във въздуха Робин Госенс превърна в гол за 2:1.

В последната минута от редовното време Лаутаро Мартинес се възползва от груба грешка в отбраната на Лацио и вкара третия гол за Интер, с което сложи точка на този спор.

При създалата се ситуация, максималният брой точки, който Ювентус може да спечели е 80, а пък за Лацио е 79. В момента Наполи има 78, като простите сметки показват, че победа над Салернитана ще означава титла.

Иначе битката за топ 4 става още по-ожесточена с този резултат на "Сан Сиро". Лацио е втори с 61 точки, Ювентус има 59, но и мач по-малко, а след това виждаме Интер, Милан и Рома с равен актив от 57 точки, докато седмият Аталанта има 55.