Барселона отговори по най-добрия начин на предизвикателството, отправено в събота от Реал Мадрид. Каталунците биха с 2:0 Кадис в домакинството си от 22 кръг и отново дръпнаха с 8 точки на върха в класирането.

ВИЖТЕ ТУК ВИДЕО С ГОЛОВЕТЕ В МАЧА>>>

На "Камп Ноу" домакините решиха всичко още през първата част. Или по-скоро - в самият край на полувремето, когато първо в 43 минута Сержи Роберто се разписа, а само  2 минути след това Роберт Левандовски реши всичко в мача.

През втората част Барса свали оборотите, като Шави извади от игра част от звездите си, за да ги запази за предстоящата голяма битка с Манчестър Юнайтед. Каталунците гостуват на "Олд Трафорд" в четвъртък в реванш от Лига Европа, а първият мач завърши 2:2.

Преди това пък Атлетико Мадрид спечели с 1:0 срещу Атлетик Билбао. Единственото попадение бе дело на Антоан Гризман в 73 минута. Тази победа утвърди столичани на четвъртата позиция и ги доближи на 2 точки до третия Реал Сосиедад.