Борусия (Дортмунд) сътвори един от най-големите провали в историята на футбола.

Чутовна издънка, след който Байерн (Мюнхен) спечели титлата в Германия за 11-и пореден и общо 33-и път в своята история.

А провалът в този ужасен следобед за цял Дортмунд е толкова огромен, защото Борусия просто трябваше да победи играещия само и единствено за своята чест тим на Майнц у дома.

Стадионът бе препълнен и цялата "жълта стена" по трибуните очакваше титлата, но мачът завърши наравно - 2:2, което потопи всички в сълзи.

По същото това време недалеч от Дортмунд - в Кьолн, Байерн успя да свърши своята работа и победи с 2:1, като по този начин само и единственото заради по-добрата си голова разлика се окичи с поредната шампионска титла.

Двата водещи тима в Германия се надпреварваха с издънките си през цялата кампания, но последната дума, при това решителна, бе за Борусия с днешното фатално реми.

Очевидно притеснени и невярващи в шанса си да спечелят Бундеслигата, играчите на Борусия изостанаха с 0:2 от Майнц само за 24 минути игра, като между двата гола на гостите дори изпуснаха дузпа.

Снимка: Getty images

По същото време Байерн водеше с 1:0 в Кьолн и се движеха оп график за титлата, която не бе само в техните ръце.

В 69-ата минута Рафаел Гереро даде надежда на Борусия с гол за 1:2, а в 80-ата минута стадионът избухна в бурна радост, защото чу благата вест - Кьолн изравни на Байерн.

Така драмата бе пълна, защото в рамките на няколко минути ситауцията бе такава, че Борусия и Байерн не успяват да спечелят решителните си мачове по пътя към титлата.

В предпоследната 89-а минута на мача в Кьолн обаче Джамал Мусиала отправи отлично насочен удар от границата на наказателното поле и вкара голът, с който Байерн стана шампион.

Радост за Байерн, но по това време все още нямаше нищо сигурно, защото Борусия бе натикал Майнц в собственото му наказателно поле и спешно тъсеше обрата пред погледите не невярващите "жълти" фенове.

И гол падна, вкара го Никалс Сюле в 96-ата минута, но до края съдията пусна време само за едно изсипване на топката, което не доведе до нищо опасно.

Последен съдийски сигнал и сълзи в Дортмунд, които пък отприщиха радостта за Байерн в Кьолн, а и вероятно по улиците на Мюнхен след една от най-драматичните и неочаквани титли, защото преди първия съдийски сигнал денс, малцина се съмняваха в това, че Борусия ще се провали.