ПСЖ победи като гост Марсилия с 2:0 в поредното изключително горещо дерби на френския футбол.

Столичани играха с 10 души повече от 50 минути, след като Лукас Бералдо бе изгонен заради нарушение срещу Пиер-Емерик Обамеянг.

Но с човек по-малко и под постоянен обстрел от трибуните с пластмасови чаши и други предмети, ПСЖ удари два пъти през второто полувреме.

Витиня завърши атака по учебник за 0:1, а Гонсало Рамос вкара след контраатака малко преди края. Настана най-голямата канонада, след като и играчите на гостите провокираха публиката.

Дербито е пропито с омраза, няма фенове на гостуващите отбори от години на мачовете в Марсилия и Париж. А Олимпик чака победа над стария и най-омразен враг у дома в първенството от 2011-а.

От момента, в който катарците влязоха в ПСЖ, този тим не е губил на "Велодром" шампионатен мач.

А победата в неделя вечер даде на лидера 62 точки, с 12 повече от втория Брест.

Това означава, че парижани имат нужда от 10 т. в оставащите 7 кръга, за да са шампиони и на теория. Не, че някой има съмнения в такава развръзка.