Макар вече без голямата си суперзвезда Килиан Мбапе, ПСЖ започна по перфектен начин сезона във френската Лига 1, като само в първите си два мача вкара 10 гола.

В среща от втория кръг на сезона, парижани разгромиха гостуващия тим на Монпелие с 6:0, печелейки по отличен начин своето първо домакинство за кампанията.

За разлика от предишния кръг, когато победата с 4:1 над Лю Авър бе постигната с три попадения в последните пет минути на двубоя, сега парижани бързо решиха нещата в своя полза и не оставиха никакво съмнение в огромното си превъзходство.

Старт на головата фиеста даде Брадли Баркола с красив гол още в четвъртата минута, а 20 по-късно отлична комбинация между Невеш и Асенсио позволи на испанеца да покачи на 2:0.

Това бе и резултатът на почивката, а в първите 15 минути на втората част ПСЖ разгроми своя опонент с три бързи попадения, дело на Баркола, Хакими и Заир-Емери.

Все пак това не бе всички, защото десет минути преди края Кан Ин Ли вкара за 6:0, а това накара френските медии да напишат, че ПСЖ изглежда далеч по-опасен и разнообразен в атака без напусналия в посока Реал Килиан Мбапе.

Във Франция също така твърдят, че липсата на Мбапе е довела до по-добър колектив и настроение в състава, а след голова разлика 10:1 от старта на сезона, сега за ПСЖ идват мачове срещу два от френските участници в Шампионска лига - Лил и Брест.