Шампионът на Бундеслигата Байер (Леверкузен) продължава да е орисан да печели по най-драматичния начин в последните минути и през новия сезон.

Неговият старт беше даден с инфарктен триумф 3:2 при гостуването на Борусия (Мьонхенгладбах), като победното попадение падна в стотната минута след добавка на Флориан Вирц при изпусната от него дузпа.

Мачът беше истинска класика и само подсказа какъв вълнуващ сезон предстои в германския футбол, а разочарованието за Гладбах е огромно, след като тимът се върна в мача след пасив от 0:2. ВАР беше главно действащо лице, отменяйки гол за домакините от "Борусия-Парк" и отсъждайки късната дузпа за противника им. За Леверкузен това е втора драматична победа след тази над Щутгарт в мача за Суперкупата на Германия преди няколко дни, дошла след 2:2 с късен гол и дузпи.

Първото полувреме трудно можеше да е по-успешно за шампионите, като те поведоха още след 12 минути футбол в Бундеслигата. Бившият капитан на Арсенал Гранит Джака вкара изключително попадение, след като "хвана" топката на воле след едно изчистване и я прати неспасяемо във вратата от далечна дистанция. Много ранен претендент за един от головете на сезона.

В 38-ата минута голямата звезда на "аспирините" и германския национален отбор Флориан Вирц отбеляза за 2:0 след разбъркване в наказателното поле.

Преди края на полувремето "жребчетата" успяха да вкарат гол за 1:2 чрез Тим Клайндинст при едно статично положение, но той беше отменен след дълго разглеждане с ВАР и отсъден фаул.

През втората част домакините бяха по-добрият отбор и успяха да се върнат в мача. В 59-ата минута Нико Елведи се разписа, като отново имаше голямо разглеждане с ВАР, този път за засада, но сега голът беше признат - 1:2.

Тим Клайндинст, който се размина с попадение през първата част, изглеждаше, че ще е героят в 85-ата минута, когато успя да отбележи за 2:2 с много бърз удар след пас на Кевин Щогер.

В тези последни минути пороен дъжд се изсипа над "Борусия-Парк", а за драмата допринесе и дълго продължение, дошло заради многото намеси на ВАР.

Така в десетата минута от добавеното време късметът се усмихна на шампионите. След ново разгелждане с ВАР съдията отсъди дузпа в тяхна полза, след като Амин Адли беше настъпен в наказателното поле. Драмата беше пълна, след като дузпата на Флориан Вирц беше спасена, но нападателят все пак вкара втория си гол с добавка - 3:2 и победа за шампионите.