Левски записа осма победа от 10 мача в Първа лига и отново поведе в класирането. "Сините" взеха важни точки в домакинството си на Арда - 2:1.

Мачът на "Герена" бе доста оспорван, но домакините успяха в крайна сметка да ликуват.

Срещата започна с отменен гол за Левски, след като Джемили прати топката в мрежата , но след преглед с ВАР бе преценено, че е в засада.

Логичното все пак се случи в 12-ата минута, когато Алекс Колев откри резултата след точно изпълнена дузпа.

Арда успя да изравни в края на първата част. Голът бе дело на бившия играч на "сините" Станислав Иванов, който в знак на уважение към родния си клуб не се зарадва след попадението.

Снимка: Bulfoto

През втората част отново домакините бяха по-активният отбор, като в крайна сметка успяха да вкарат и втори гол. Той дойде в 73-тата минута и бе дело на новото попълнение Кристиан Макун.

Венецуелският защитник се разписа с красив ножичен удар, след като топката се озова при него от главата на Алекс Колев.

Така Левски спечели мача и има аванс от 3 точки на върха в класирането. Вторият Лудогорец обаче е с два мача по-малко.