ЦСКА победи "Витоша" (Бистрица) с 2:0 на националния стадион "Васил Левски" и постигна втора поредна победа в Първа лига.

Двубоят започна перфектно за "червените", които след 17 минути игра вече имаха преднина от два гола.

Точни бяха португалските халфове Тиаго и Рубен Пинто.

Това позволи на играчите на Нестор Ел Маестро да спестят сили до края на мача и без особено да блестят, да постигнат това, за което бяха на терена.

Символичните домакини от "Витоша" пък могат да съжаляват, че не стигнаха до гол през първата част, когато имаха няколко чудесни възможности.

Снимка: БТА

Двата гола за ЦСКА паднаха след сериозни грешки в отбраната на "Витоша".

След 10 минути игра Секулич центрира в наказателното поле, където двама бранители в зелено се разминаха с топката, а тя попадна в Мауридес. Бразилският таран на ЦСКА върна към връхлитащия Тиаго, който откри с техничен удар с външен фалц.

Седем минути по-късно "червените" изпълниха ъглов удар. Божидар Чорбаджийски бе изпуснат от отбраната и стеля право в тялото на съотборника си Секулич. Топката го уцели, но щастливо се върна право на волето на Рубен Пинто, който бе точен за 2:0.

Между попаденията на ЦСКА, Георги Амзин имаше чудесен шанс да изравни, но не уцели вратата от чиста позиция с глава.

От гола на Пинто до края на полувремето, ЦСКА намали оборотите, а головите положения бяха пред вратата на Черниаускас.

Литовският вратар се намеси решително на два пъти. Първо спаси по чудесен начин удар на Амзин от 3-4 метра, а малко по-късно се намеси след нов шут от близка дистанция, този път на Лъчезар Котев.

Интересните положения през втората част липсваха. Тимът на ЦСКА контролираше мача и очевидно играеше с мисъл за реванша си срещу австрийския "Адмира" от втория квалификационен кръг на Лига Европа, който е в четвъртък във Виена.

Бистричани от своя страна нямаха сили, а и достатъчно класа, за да успеят да затруднят своя съперник.

В следващия кръг от Първа лига ЦСКА приема "Дунав", докато "Витоша" ще гостува на "Славия".