"Славия" постигна убедителен успех с 4:2 като гост на пловдивския "Локомотив" в мач от втория кръг на Първа лига.

Макар Златомир Загорчич да бе дал почивка на някои от основните си играчи заради предстоящия мач с "Хайдук" в Лига Европа, софиянци изиграха чудесен мач и се възползваха отлично от шансовете си.

"Локомотив" от своя страна записа втора поредна загуба и разочарова с допуснатите 4 гола на собствен терен.

Срещата започна вихрено и още в 5-та минута младият Георги Йомов успя да се разпише.

Цветелин Чунчуков центрира опасно топката, а Искандар Джалилов направи груба грешка. Той не успя да изчисти топката и Йомов наказа грешката му.

Домакините не се стъписаха от гола и опитаха да го върнат. Те бяха изключително близо да сторят това в 16-та минута, когато след центриране от фаул, топката на два пъти срещна гредата на "Славия", но така и не влезе във вратата.

Страхотните контраатаки на "Славия" продължаваха и при една такава в 22-та минута се стигна до втори гол.

Чунчуков подаде към Галин Иванов, а той чудесно намери Георги Йомов, който вкара втория си гол в мача.

"Локомотив" успя да се върне в мача пет минути по-късно. Емил Мартинов направи дузпа срещу Филип Михалевич, а зад топката застана Симеон Райков, който намали.

До края на първата част "Славия" можеше да увеличи преднината си, но Йомов пропусна да оформи своя хеттрик, а с пропуск се отчете и Узунов.

Темпото през втората част продължи да е бързо. Двата тима бяха доста активни, а в 65-та минута "Славия" стигна до трети гол.

След нова чудесна контраатака Сашо Александров подаде към Галин Иванов, а най-добрия в състава на гостите вкара за 3:1.

Малко по-късно топката попадна в Славо Шоколаров, който вкара за 4:1 и окончателно сложи точка на спора.

До края на двубоя темпото бе по-бавно, като действията се развиваха предимно в половината на гостите. В 86-та минута Парвиз Умарбаев уцели гредата след чудесен пряк свободен удар, а в даденото от съдията продължение Димитър Илиев вкара за 4:2. Това бе негов повторен дебют за пловдивските "железничари", след 9 години далеч от клуба.

По този начин "Славия" събра актив от 4 точки, докато "Локомотив" е с нулев актив.