"Реал" отиде в Мюнхен, поигра си с огъня, потрепери в защита и взе аванс от 2:1 на терена на "Байерн" преди реванша от полуфиналите в Шампионската лига.

Резултатът, дошъл след игра без блясък от Кралете, ги прави абсолютен фаворит преди втория мач в Мадрид.

Точно както бе и преди година, когато в четвъртфинални сблъсъци "Реал" пак си тръгна от Мюнхен с 2:1, за да играе продължения у дома при същия резултат, и да стигне до 4:2 в тях.

После взе 12-ата си купа на шампионите.

Сега е близо до трета поред и №13.

Мадрид, който допреди 6 години наричаше "Байерн" с грозното прозвище Черния звяр заради честите отпадания и ужасните разочарования срещу този съперник, сега е с 6 поредни победи над него в официални мачове.

И близо до четвърто елиминиране за 6 сезона на един от постоянните фактори в европейския футбол.

Кимих дава аванс на баварците. Снимка БТА

Снимка: БТА

В Мюнхен всичко тръгна по вода за домакините като резултат, въпреки че още до почивката те загубиха с травми Ариен Робен и Жером Боатенг.

В 28-ата минута при бърза контраатака Джошуа Кимих откри, въпреки че не се разбра точно дали искаше да центрира и не уцели добре топката, или стреля коварно. Голът си е гол, а особено на фона на по-добрата и агресивна игра на "Байерн", дойде и напълно заслужено.

Положенията се заредиха пред вратата на шампионите на Европа, но второ попадение не идваше.

Рамос върви към трета поредна купа на шампионите. Снимка БТА

Снимка: БТА

Вместо това - малко магия от Марсело, който с техника като на треньора си Зинедин Зидан от годините му като играч изстреля една топка от въздуха в 44-ата минута и я прати в мрежата - 1:1.

След почивката "Байерн" натисна, "Реал" пак вкара - Марко Асенсио завърши убийствена контраатака в 57-ата минута.

И... толкова от гостите. Баварците имаха още 4 положения, като Франк Рибери в друг ден можеше да направи хеттрик. Ударите бяха 17 на 7, ситуациите - много на малко в полза на червените, но... резултатът остана непроменен.

А във футбола понякога втори шанс не получаваш.

Не вървеше и на Левандовски, и на "Байерн". Твърде много пропуски. Снимка БТА

Снимка: БТА

Отборът на Юп Хайнкес ще има такъв другия вторник в Мадрид, за да обърне неприятната тенденция срещу "Реал", но определено вече е аутсайдер.

На 26 май в Киев победителят от този дуел ще срещне "Ливърпул" или "Рома" (5:2 в първия мач).

Асенсио е жокерът - донесе победата с гола си след контраатака. Снимка БТА

Снимка: БТА

Капитаните Рамос и Мюлер в здрава битка. Снимка БТА

Снимка: БТА

Фенове нахлуха след края на мача в Мюнхен, един опита да свали фланелката на Рибери. Снимка БТА