Реал (Мадрид) записа лесна и разгромна победа с 4:0 над последния в класирането на Ла Лига - Елче.

Кралете показаха пред феновете си новата придобивка в и без това препълнената клуба витрина - трофеят от Световното клубно първенство, спечелен преди дни в Мароко.

Настроението от разгодката с трофея се пренесе и на терена, където Реал с лекота вкара четири на своя опонент, а освен това успя както да се позабавлява, така и да спести сили.

ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>

Най-важната новина за тима бе, че взе трите точки на своята сметка и се приближи на осем зад лидера Барселона, при оставащи 17 кръга до края на шампионата.

Тази вечер Марко Асенсио вкара така важният ранен първи гол в мача, когато в осмата минута премина на парад покрай няколко защитника и отбеляза за 1:0.

Това не спря Кралете, които натиснаха в търсене на бързо решаване на срещата, но се нуждаеха от две дузпи да го сторят.

И двата наказателни удара бяха вкарани от Карим Бензема, а Реал се оттегли с комфортен класически аванс на почивка.

През втората част темпото драстично спадна, а Реал се поазбалвява, направи шоу на публиката, а в крайна сметка успя да вкара и четвърти гол, дело на Лука Модрич.

Така разликата до върха е осем точки, докато клетият тим на Елче изглежда като сигурен изпадащ с едва деветте си точки на дъното на Ла Лига.

Снимка: АР/БТА