Реал Мадрид се отърси от кошмарното отпадане през седмицата от Купата на краля и взе важни три точки в първенството. И то - с 4:1 на трудно за визита място, на терена на Осасуна.

Домакините поведоха в 14-ата минута с гол на Унай Гарсия и нов баски провал надвисна като заплаха над Мадрид. В четвъртък той бе облечен в екипа на Реал Сосиедад, който изнесе рецитал за 4:2 на "Сантяго Бернабеу" за купата.

Сега и в Памплона, друг град в страната на баските, Реал изоставаше.

И за половин час изглеждаше напълно надигран, като едва към 30-ата минута се появиха признаци, че грандът се събужда. До този момент играеше само Осасуна.

Но в 33-ата класата си каза думата - Гарет Бейл прехвърли топката към Иско с доза късмет, а халфът я заби с красиво воле в мрежата.

Пет минути по-късно лидерът поведе - Каземиро отклони с глава след корнер и Серхио Рамос вкара отблизо за 1:2.

И нататък не бе лесно, защото стадионът в Памплона е считан за крепост, където водещите отбори винаги страдат. Но Реал има добри традиции там напоследък, това бе седма поредна победа над този съперник.

Карим Бензема гросмайсторски сервира топката на Лукас Васкес за 1:3 след контраатака в 84-ата минута, след като Реал отбиваше натиска през второто полувреме. В добавеното време Лука Йович вкара първия си шампионатен гол от октомври - 1:4.

Мадрид има 6 точки аванс пред Барселона, преди късно довечера каталунците да гостуват на Бетис.

Реал Сосиедад даде перфектен завършек на вълшебната седмица след успеха на "Бернабеу". Отборът спечели и дербито на баските срещу Атлетик Билбао - 2:1 на свой терен.

Резервата Александър Исак, който в четвъртък два пъти вкара и веднъж асистира за триумфа над Реал, този път влезе от скамейката. И промени всичко.

Шведският национал се появи в 55-ата минута на мястото на Вилиан Жозе, а 8 минути по-късно асистира на Порту за 1:0. Иняки Уилямс, който също бе герой през седмицата с победен гол срещу Барселона за купата, изравни.

Исак обаче каза последната дума - 2:1 в 83-ата минута.

Реал Сосиедад е шести, само на 2 т. от четвъртия Атлетико (Мадрид) и не спира да се надява за място в Шампионската лига.

В другия мач днес в Примера, Еспаньол взе безценно 1:0 у дома над Майорка. Вторият тим от град Барселона, който е до болка познат у нас след унищожителното 6:0, с което разби Лудогорец през есента в Лига Европа, за първи път от месеци напусна последното място.

Еспаньол е 19-и с 18 т., но може да се върне на дъното при победа на Селта (17 т.) над

Севиля по-късно днес. Спасението обаче не изглежда толкова далеч. Леганес също е с 18 т., колкото има и Майорка - тези четири отбора очевидно ще определят трите изпадащи.