Реал (Мадрид) продължи перфектния си рейд от началото на новия сезон в Ла Лига.

Кралете победиха Майорка с 4:1, с което вече имат пет победи от пет мача от началото на кампанията, връщайки си първата позиция с две точки пред Барселона.

Все пак успехът за шампионите не дойде по най-лесния начин, като макар и да имат пет успеха от началото на сезона, те също така допуснаха и гол във всеки един от тези пет двубоя.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Днес във вратата на Реал вкара косовският нападател Ведат Мурики, който в 35-ата минута с глава отбеляза, а това бе един от двата точни удара, които Майорка отправи за целия двубой на "Бернабеу".

Чудесната новина за домакините бе, че успяха да изравнят още през първата част, като това се случи след миг гениалност на Федерико Валверде в последните секунди на продължението.

Уругвайският халф на Реал пое топката зад центъра, премина през четирима противникови играчи, а след това съсстрахотен шут от границата на наказателното поле отбеляза.

През втората част игровата доминация на Реал бе огромна. Както във владението на топката, така и в атаките и отправените удари, но Карло Анчелоти трябваше да направи четири смени и да чака до 72-ата минута, за да види така търсения обрат.

Той бе плод на бразилска магия, след като Родриго проби и пусна пас към Винисиус, а той с чудесен финт залъга противник и вкара за 2:1.

Резултатът се запази така до последната 90-ата минута, а в продължението Реал успя да вкара набързо нови два гола срещу вече примирилия се с поражението си опонент.

Отбелязаха ги Родриго и Антонио Рюдигер, а очевидно и без контузения Карим Бензема, атакуващата мощ на Кралете е сериозна.