Челси завърши 2:2 срещу третодивизионния Рексъм в контрола, играна като част от турнето на двата отбора зад Океана.

Мачът в Санта Клара, Калифорния, предизвика много коментари около ясно подчертания нов стил на "сините" от Лондон, водени от Енцо Мареска.

Италианецът бе назначен само преди 2 месеца, а очевидно е работил здраво в подготовката отборът му да изнася топката на ръба на риска - именно след две такива грешки, Рексъм вкара двата си гола.

"Няма да променяме нищо, ще играем така", отсече Мареска.

Съперникът бе от Лига 1, но изобщо не е случаен. Уелският клуб живее в приказка от няколко години, ръководен от холивудските звезди Райън Рейнолдс и Роб Макълхени, които го спасиха от фалит. Той спечели две поредни промоции, прави нов модерен стадион и постепенно амбициите и инвестициите в него се увеличават.

За Челси вкараха Кристофър Нкунку и Лесли Чимуана Угочукву, а за Рексъм - Люк Болтън и Джак Мариът.

Следващото изпитание за "сините" в Щатите е мач срещу Селтик в събота сутринта наше време.

Също зад Океана, но в Лос Анджелис, Арсенал направи 1:1 с друг елитен тим от Висшата лига - Борнемут. А после спечели с дузпи (6:5), както подобава шоуто.

За "топчиите" вкара Фабио Виейра преди почивката, а след нея Антоан Семеньо изравни за отбора от Южния бряг.

Следващият двубой на Арсенал в Щатите е срещу Манчестър Юнайтед в неделя сутринта.