Ривер Плейт спечели голямото дерби на аржентинския футбол срещу градския си съперник Бока Хуниорс. "Милионерите" победиха у дома на стадион "Монументал" с 2:1, а тази среща беляза завръщането на феновете на стадионите - за първи път от края на февруари миналата година.

Макар и на 50% от капацитета, атмосферата бе съвсем различна от това, с което бяхме свикнали при празни трибуни. Особено когато става дума за точно тези фенове.

На практика интригата бе убита след само четвърт час игра, когато Маркос Рохо от състава на гостите бе изгонен.

Бившият защитник на Манчестър Юнайтед обаче не получи директен червен картон, а си заработи два бързи жълти в рамките на минута.

Критики със сигурност ще има и към вратаря на гостите Агустин Роси, който пусна два доста леки гола, отбелязани от Хулиан Алварес преди почивката. Първо стражът не се намеси достатъчно добре при прехвърлящ удар от близо 30 метра в 25-ата минута.

Две минути преди почивката той изгледа отблизо как Алварес засече пас по земя за 2:0, но в този случай обвинения ще има и към защитната линия на Бока. Той е първият футболист на Ривер, който бележи два гола в дербито на "Монументал" от 2006 година насам, когато това стори Гонсало Игуаин.

През второто полувреме Ривер удари греда, а Роси все пак изми донякъде вината за колебливата си игра през първта част, след като на няколко пъти се намеси с ключови спасявания и лиши домакините от възможността да разгромят големия си опонент.

В 93-ата минута Карлос Самбрано засече с глава центриране от корнер, за да отбележи единственото попадение за своя тим и да оформи крайния резултат.

Победата изкачи Ривър Плейт на върха в класирането на Аржентина, докато Бока остава на девето място в таблицата. Двата отбора са разеделени от девет точки - 30 срещу 21.