Ривер Плейт и неговият треньор Марсело Гаярдо имаха нов повод за радост само три дни, след като победиха големия враг Бока Хуниорс и то на неговия стадион.

Ривер се класира за четвъртфиналите на Копа Либертадорес за първи път от четири години.

Това се случи след домакинска победа с 1:0 над чилийския Коло Коло в Буенос Айрес, след като първият мач беше завършил при 1:1.

Единственото попадение на реванша реализира юношата на клуба Факундо Колидио още в 16-ата минута. В състава на чилийците голямата звезда е дългогодишният национал Артуро Видал.

За последно Ривер се класира на полуфинал в континенталния турнир през 2020 година, като тогава отпадна от бъдещия шампион Палмейрас. Последната титла за аржентинците е през 2018 година, дошла след вълнуващи два мача срещу Бока Хуниорс.

Тазгодишният съперник на полуфинала ще е един измежду бразилските Флуминензе и Атлетико Минейро. Флуминензе води след първия мач с 1:0.

Турнирът е още по-важен за Ривер от обикновено, тъй като финалът ще е в Буенос Айрес.