Рома надви Байер Леверкузен с 1:0 в първия полуфинален мач от Лига Европа, който се игра на "Стадио Олимпико" в Рим.

Така хората на Жозе Моуриньо са съвсем близо до втори пореден европейски финал, след като през миналата година спечелиха Лигата на конференциите.

Днес Байер обаче показа, че няма да е лесно на реванша в Германия.

Единственото попадение падна в 63-ата минута, когато младият Едоардо Бове проби през центъра. Последва пас в наказателното поле към Тами Ейбрахам. Англичанинът стреля, а Храдецки спаси. Топката обаче стигна до Бове, който с добавка зарадва феновете на "Олимпико" - 1:0.

Десет минути преди края на редовното време Жереми Фримпонг нахлу в наказателното поле след пробив отдясно и пусна пас по земя. Ударът на Амин Адли обаче бе блокиран от играч на Рома, а след ъгловия удар не се стигна до ситуация пред Патрисио.

В 87-ата минута Патрисио излезе неразчетено и не успя да улови топката. Тя стигна до Фримпонг, който стреля с левия крак, но Браян Кристанте застана на пътя на топката и предотврати изравнително попадение.

В другия полуфинал Ювентус и Севиля завършиха наравно 1:1 в Торино.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ >>>

Гостите от Андалусия поведоха през първото полувреме с попадение на Юсеф Ен Несири след много хубава атака. Като цяло те доминираха през тази първа част, но през втората Юве със зъби и нокти търсеше изравняване.

До него се стигна едва в 97-ата минута след центриране от ъглов удар и две последователни подавания с глава, за да може Федерико Гати да отбележи.

Реваншите в Лига Европа са следващия четвъртък.