Рома затвърди страхотната си форма и победи Милан с 1:0 на "Сан Сиро" в първия четвъртфинал от Лига Европа.

Двата големи италиански съперника за първи път се изправиха един срещу друг е вротурнирите, а предимството отива за "вълците" на Даниеле Де Роси след гол на Джанлука Манчини в 17-ата минута.

Бранителят се извиси след корнер и вкара във втори пореден мач, след като през уикенда наказа и вечния враг Лацио.

Реваншът е след седмица.

Към четвъртфиналите изглежда, че марширува и лидерът в Бундеслигата Байер Леверкузен, който взе аванс от два гола над английския Уест Хям. Вижте репортаж.

"Аспирините" биха с 2:0 след късни голове от ъглови удари. Първо в 83-ата минута вкара Йонас Хофман, а после в продължение и Виктор Бонифейс.

"Чуковете" на Дейвид Мойс, които са актуален шампион в Лигата на конференциите, ще трябва да вадят кестените от огъня в Лондон след седмица.

Същото важи и за Олимпик Марсилия. Французите загубиха с 1:2 гостуването си на Бенфика.

Рафа Силва в 16-ата минута и Анхел Ди Мария в 52-ата дадоха добър аванс на "лисабонските орли", но Пиер-Емерик Обамеянг в 67-ата върна надеждите на ОМ.

Реваншът във Франция е следващият четвъртък.