Рома счупи проклятието и премина през най-големия си кошмар, но все пяк успя да спечели с дузпи. Нещо, което поколения фенове на вълците не са виждали на европейската сцена.

В безспорно най-интригуващия сблъсък на европейската вечер, Рома елиминира Фейенорд след 1:1 в първия мач, 1:1 в реванша и 4:2 при изпълнението на дузпите.

Сблъсък, който видяхме за трети пореден сезон. Съдбата си прави истинска шега с Рома и Фейенорд, но след финала в дебютното издание на Лигата на конференции и срещата преди година в Лига Европа, сега двата тима отново се паднаха един срещу друг, в плейофния елиминационен кръг от Лига Европа.

И нямаше как да не се мине без драма в този сблъсък, а "Олимпико" затихна, когато стана ясно, че цялата тази драма ще приключи с изпълнения на дузпи. ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>

На европейската цена "вълците" бяха в серия от четири поредни загубени дуела по този начин, включителни и преди година във финала на турнира, но този път проклятието бе счупено.

Макар Ромелу Лукаку първи да пропусна своето изпълнение, неговият съотборник на вратата се превърна в герой - Миле Свилар, който спаси две от изпълненията на Фейенорд, за да прати Рома напред.

Снимка: Getty images

А петият мач от това съперничество за последните три сезона започна шеметно, защото само в рамките на 15 минути видяхме два гола.

Фейенорд успя да открие по щастлив начин още в петата минута, когато мексиканският голаджия на тима - Сантяго Хименес, успя да отбележи с рамо.

На точното място в точното време, къде с умисъл и къде с късмет, мексиканецът отклони една хаотично изчистена топка от Ел Шаарауи, а въпреки претенциите на играчите на рома, че Хименесе е вкарал с ръка, голът все пак бе зачетен.

Рома веднага се втурна в атака да търси изравняването и то не закъсня, защото в 15-ата минута възроденият Лоренцо Пелегрини се разписа с невероятен удар от дистанция.

Изобщо цялото първо полувреме бе шеметно. Два гола, положения, картони, скандали и спречквания между играчите. На "Олимпико" наистиан бе една гладиаторска битка, от която обаче нямаше и помен през втората част.

Двата тима сякаш решиха, че рисковете не си заслужават и в доста по-спокойно темпо доиграха мача, който отиде в продължения.

В самите продължения също не видяхме нещо кой знае колко различно, а този сблъсък трябваше да се решава по най-драматичния начин - с дузпи.

Един пропуск на Рома, два на Фейенорд и място напред в турнира за римските "вълци".