Само две седмици преди началото на световното първенство по футбол селекционерът на домакините от Русия Станислав Черчесов има много от какво да бъде притеснен, след като неговият тим отстъпи с 0:1 пред Австрия в контрола, играна в Инсбрук.

Гостите от Русия така и не успяха да отправят точен удар към противниковата врата за всичките 90 минути и бяха тотално надиграни от домакините, които дори няма да участват на започващия на 14 юни Мондиал.

Единственото попадение в срещата падна в 28-мата минута, когато халфът на "Шалке 04" Алесандро Шопф се разписа с удар с левия крак от десетина метра. Шопф получи отлично подаване по земя на от Марко Арнаутович и с прецизен удар в горния ляв ъгъл не остави шансове на вратаря на руснаците Игор Акинфеев.

Русия няма победа от близо седем месеца, като за последно победи Южна Корея в приятелски мач на 7 октомври. Оттогава в шест срещи страна не може да запише успех.

Срещата в Инсбрук пък бе изгледана на живо от мениджъра на "Манчестър Юнайтед" Жозе Моуриньо, който по всяка вероятност наблюдава изявите на звездата на австрийците Арнаутович.

Португалският наставник има сериозен интерес към бившия играч на "Стоук" и "Вердер" и е готов да отправи оферта за него.