Безспорно най-голямото име в турнира Лига на конференциите - Аякс, успя да се промъкне по драматичен начин към осминафиналите на турнира.

Грандът от Амстердам, който минава през един от най-тежките си сезони в исторически план, трябваше да играе два часа футбол отвъд северния полярен кръг, но все пак успя да се класира напред.

Аякс гостуваше на добилия сериозна популярност норвежки Бодьо/Глимт, като успя да спечели срещата с 2:1 след продължения.

Така след драматичното реми от 2:2 преди седмица в Амстердам, Аякс продължи напред с общо резултат от 4:3.

Преди седмица до последната 90-ата минута Аякс изоставаше с 0:2 в резултата, но два гола в продължението донесоха ремито, с което двата тима влязоха от абсолютно еднакви изходни позиции в срещата.

А Аякс успя да поведе първи чрез Стивън Бергхуис, преди Бодьо/Глимт да изравни чрез Патрик Берг при оставащи само седем минути до края на мача.

Трябва да отчетем, че Бодьо изравни напълно заслужено, а през целия мач домакините имаха куп положения и дори уцелиха две греди, но късметът продължи да им обръща гръб и във втория мач срещу Аякс.

Така се стигна до продълженията, в които Кенет Тейлър реализира изключително красив гол в 114-ата минута, а той се оказа достатъчен за крайното 2:1, с което Аякс продължи напред.