Две втрещяващи съдийски отсъждания напълно развалиха мача Лудогорец - Славия от седмия кръг на първенството.

Двубоят в Разград завърши 0:0, въпреки че гостите играха цяло полувреме с 10 срещу 11 футболисти.

А до това се стигна след червен картон на вратаря Антонис Стериакис в 44-ата минута. Той бе абсолютно необясним и показан за игра с... бедро извън наказателното поле.

Джоуди Лукоки се откъсна зад отбраната и стреля, а излезлият да го пресрещне страж отби топката с крака си.

Странно, реферът Стефан Апостолов изгони Стериакис за игра с ръка. Ситуацията бе толкова очевидна, а ръцете на вратаря - далеч от бедрото, където го удари топката, че няма обяснение защо дойде този червен картон.

Снимка: Телевизионен екран

До този момент двата отбора правеха съвсем приличен мач, равностоен, с по две добри положения. Славия удари греда от пряк свободен удар, изпълнен от Милен Гамаков, а Якоб Швиерчок изпусна от няколко метра сам пред вратата.

След червения картон картината се промени, съвсем обяснимо. Славия се прибра в черупката си, защото трябваше да играе с 10 срещу 11 срещу шампиона.

Лудогорец натисна след почивката, но в 80-ата минута, но гол неправилно бе отменен. Този път вината носи изцяло асистентът на Апостолов, който вдигна флага и маркира засада на Вандерсон, каквато нямаше.

Бразилецът отиде да се радва при трибуните, получи дори целувка, близо минута не разбра, че попадението е отменено.

Фарс, какъвто изглеждаше целият мач, и то не по вина на двата отбора.

Точките бяха поделени, а в последните минути вместо футбол гледахме някакъв рецитал на нерви, напълно разбираемо след решенията на арбитъра.

31-годишният Апостолов, който е депутат от парламентарната група на ГЕРБ, не за първи път става център на внимание с конфузни грешки на терена.

ВИЖТЕ ДВЕТЕ СПОРНИ (БЕЗ)СПОРНИ СИТУАЦИИ В МАЧА, които го превърнаха в скандален: