Снощното Дерби д'Италия между Ювентус и Интер предложи емоции както на трибуните, така и на терена. Да споменем, че в Торино е било горещо, ще е меко казано.

Единственото попадение в мача падна в края на първото полувреме, когато "нерадзурите" получиха дузпа, а след нейното изпълнение се получи разбъркване и отменен автогол.

Съдията отсъди, че дузпата трябва да се бие отново заради нахлул играч на "бианконерите" и при вторият удар на Хакан Чалханоглу резултатът вече беше 1:0.

От Ювентус обаче далеч не са доволни от цялостната работа на арбитъра Масимилиано Ирати. В хода на мача те поискаха (поне) две дузпи - една за нарушение срещу Денис Закария на границата на наказателното поле и една за удар срещу Алваро Мората от страна на Матео Дармиан.

Двете ситуации бяха в средата на второто полувреме. При първата решението бе, че нарушението е извън наказателното поле, а при втората играта продължи.

Дали трябваше да има дузпа за Ювентус вижте във видеото долу в публикацията >>>

Друг любопитен детайл от мача дойде в последните минути, когато почти всяка атака на "бианконерите" завършваше с паднал футболист на тревата, като те продължаваха да искат дузпа.

Получиха се и две много забавни симулации на Матайс де Лихт и Душан Влахович, които обиколиха социалните мрежи.