Испанският рефер Антонио Матеу Лаос, който бе главен съдия на съпътстваната от скандали четвъртфинална среща между Нидерландия и Аржентина, няма да ръководи повече мачове на Мондиал 2022. Информацията идва от популярното радио в родината му - Cadena COPE, откъдето съобщават, че той вече е напуснал Катар.

45-годишният валенсианец е едно от популярните лица на съдийството в световен мащаб, но въпреки големия си опит, често попада в центъра на вниманието заради спорните си и дори понякога скандални решения.

Отсъжданията му по време на въпросния четвъртфинал разяриха доста хора, включително и аржентинската звезда Лионел Меси.

При победата с 4:3 след дузпи на аржентинците, Лаос постави нов рекорд по дадени жълти картони в мач от световно първенство - общо 18 на брой.

Лаос е част от така наречената група "елитни" съдии на УЕФА и ФИФА. В кариерата си той може да се похвали с това, че бе съдия на миналогодишния финал на Шампионската лига, както и на предишното световно в Русия.