Сърбия победи Коста Рика с минималното 1:0 в мач от група "Е" на Световното първенство по футбол.

Западните ни съседи бяха по-добрият тим на стадиона в Самара и заслужено стигнаха до успеха, а в герой се превърна капитанът Александър Коларов.

Невероятното му изпълнение от пряк свободен удар донесе ценната победа за сърбите.

Снимка: Getty images

Двубоят започна активно от страна и на двата тима. Още преди да е изминала и минута игра, бранител на Коста Рика трябваше да чисти топката от голлинията след опасен корнер за сърбите.

Играчите от Централна Америка отговориха веднага, като удар с глава от чиста позиция на Гонзалес бе спасен от Стойкович.

В 12-та минута Гонзалес имаше нова добра възможност с глава, но не уцели вратата.

Постепенно сърбите заиграха по-добре, но така и не стигаха до чисти положения пред Кейлор Навас.

В 43-та минута Сергей Милинкович-Савич го затрудни с атрактивно изпълнение, но страничният съдия вдигна флага за засада, а след повторенията се видя, че такава няма.

Сърбия започна активно втората част и стигна до чисто голово положение. Нападателят Александър Митрович се озова очи в очи с вратаря, но не успя да отбележи.

Така се стигна до 56-та минута, когато западните ни съседи получиха шанс да изпълнят пряк свободен удар.

Зад топката застана капитанът Александър Коларов, който не остави шансове на Кейлор Навас със страхотното си изпълнение - 1:0 за Сърбия.

Играчите в бяло можеха и да удвоят преднината си, но Филип Костич направи непростим пропуск пред опразнената врата на Коста Рика.

До края костариканците опитаха да стигнат до изравняването, но така и не успяваха да затруднят вратата на Владими Стойкович.

Така Сърбия постигна изключително ценна победа на старта на Мондиала. Следващата среща на тима е срещу Швейцария, докато Коста Рика ще срещне големия фаворит Бразилия.