Селтик записа петия си требъл на местно ниво за седем сезона, след като спечели и Купата на Шотландия. "Детелините" вдигнаха трофея благодарение на победа с 3:1 срещу втородивизионния Инвърнес Каледониън Тисъл.

Японската голова машина Киого Фурухаши откри резултата с 34-ия си гол за сезона малко преди почивката, а резервата Лиел Абада удвои в средата на второто полувреме. Даниел МакКай върна надеждата за Инвърнес с гол с глава шест минути преди края, но в добавеното време Жота направи 3:1 и така Селтик стигна до трофей №41 в надпреварата.

Бившият отбор на Стилиян Петров спечели местното първенство още преди края на сезона. По-рано през кампанията тимът от Глазгоу взе отличието и в турнира за Купата на Лигата.

Селтик е рекордьор по триумфи в Купата на Шотландия, но в първенството изостава с два трофея от големия си градски съперник Рейнджърс, който има 55 шампионски титли на Шотландия.

През следващия сезон "детелините" ще играят директно в групите на Шампионската лига.