Септември (София) постигна изключително важен успех с 2:1 над Берое в Стара Загора в двубой от 22 кръг на шампионата.

Това бе и първи успех за столичани от над 4 месеца.

Зелените" откриха резултата в 41-ата минута, когато Вини Трибуле наказа стража на гостите. През втората част обаче футболистите на Светослав Петров стигнаха до пълен обрат, след като Димитър Костадинов (54) и Мартин Петков (85) наказаха грешки в защитата на Берое.

Интересното е, че само две минути по-късно "зелените" стигнаха до изравнителното попадение. Гомес проби и подаде към Спас Георгиев, който стреля, но Асен Георгиев изчисти от голлинията. След това най-съобразителен бе Калоян Кръстев, който прати кълбото във вратата, но след преглед на ситуацията с VAR, главният съдия отмени попадението.

С този успех Септември събра актив от 19 точки и излезе на 12-о място в класирането, докато Берое е 11-и с 20 т.

В следващия кръг столичният тим приема Ботев (Пловдив) на 10 март, а три дни по-късно старозагорци гостуват на Локомотив (Пловдив).