Севиля допусна изключително болезнен обрат от 0:2 до 2:3 в Група "B" на Шампионска лига при домакинството си на ПСВ Айндховен и окончателно загуби шансове за класиране на елиминациите.

Шампионът на Лига Европа "се застреля в крака" с втори жълт картон на Лукас Окампос при резултат 2:0, който позволи на нидерландците да натиснат и да осъществят обрата, който бе оформен с гол в 92-ата минута.

Така Севиля остава без победа в турнира и само с две точки кръг преди края, а ПСВ Айндховен събира осем, като още не е ясно дали се класира напред. Това е така, защото тази вечер предстои мач между класиралия се Арсенал (9 точки) и френския Ланс (5 точки). В последния кръг ПСВ приема "артилеристите", а Ланс приема борещия се за място в Лига Европа тим на андалусийци.

Андалусийците поведоха в 24-ата минута. Иван Ракитич изпълни статично положение и сложи топката на крака на Рамос, който не пропусна. 15 минути домакините отбелязаха още един гол, след като Доди Любебакио намери Джибрил Соу в наказателното поле, но попадението бе отменено след намесата на ВАР заради игра с ръка.

В самото началото на второто полувреме Маркос Акуня изведе Ен Несири сам срещу Бенитес. Мароканецът показа хладнокръвие и копна топката на Бенитес.

В 50-ата минута Димитрович отново показа отличен рефлекс, за да се намеси при удар с глава на Люк де Йонг, който се беше запътил към левия ъгъл на вратата на Севиля.

Три минути Лукас Окампос пробва късмета си, но изпълнението му премина встрани от десния страничен стълб. В 62-ата минута отново Окампос застраши вратата на ПСВ, като този път изстрелът му бе точен, но Бенитес спаси. Само четири минути по-късно крилото получи втори жълт картон и бе изгонен.

В 68-ата минута Исмаил Сайбари намали на 1:2, след като прати топката в мрежата от воле. Девет минути преди края на редовното време сръбският халф Неманя Гудел си вкара автогол, а в 90-ата нападателят от САЩ Рикардо Пепи оформи пълния обрат с 2:3. В добавеното време играчите на Севиля останаха 9 на терена заради още един червен картон, сега показан на Франсиско Фернандо.