Галатасарай и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 3:3 в страхотен мач от петия кръг на груповата фаза в Шампионска лига.

Това беше пореден голов трилър с участието на "червените дяволи", който завършва разочароващо за тях в Група "А". В предишните кръгове тимът на Ерик Тен Хаг загуби с 3:4 от Байерн, с 2:3 от турците и с 3:4 от Копенхаген.

Сега се нуждаеше от победа, която да го приближи към елиминациите в турнира, но това изглежда много трудна задача, тъй като в последния кръг приема колоса Байерн. Ситуацията стана още по-сложна, тъй като Копенхаген и Галатасарай, които ще се изправят един срещу друг в последния кръг са с по пет точки. Ако там няма равенство, Юнайтед е обречен, дори и да спечели срещу баварците.

Днес манчестърският колос отново беше подведен от вратаря си Андре Онана, тъй като на два пъти в мача водеше с два гола разлика преди да допусне лековати голове след грешки на камерунеца. И двете неточности бяха след пряк свободен удар на Хаким Зиеш. Керем Актюркоглу също вкара за домакините, а за гостите точни бяха Алехандро Гарначо, Бруно Фернандеш и Скот Мактоминей.

Това не е първи случай, в който новият вратар проваля мач на Юнайтед в Шампионска лига, като това се случи още срещу Байерн и първия мач с Галатасарай.

Първата по-интересна ситуация в мача бе в четвъртата минута, когато ветеранът Дрис Мертенс опита далечен шут, но Андре Онана плонжира и спаси комфортно. На другата врата пък Алехандро Гарначо центрира по земя за Расмус Хойлунд и ударът на датчанинът бе блокиран.

Манчестър Юнайтед обаче направи супер атака в 11-ата минута и във втори пореден мач поведе с ранен гол на Алехандро Гарначо. В края на нападението младият аржентинец получи от Бруно Фернандеш и стреля неспасяемо под напречната греда със силен изстрел.

В 15-ата минута турците бяха много близо до това да отговорят. След центриране от корнер Онана спаси удар от малък ъгъл, а последвалата добавка също бе блокирана. При третата обаче топката срещна ръката на Скот Мактоминей, а ВАР сигнализира, че не трябва да бъде отсъждана дузпа.

Снимка: AP/БТА

Натискът на Галатасарай обаче им изигра лоша шега, тъй като те допуснаха втори гол в 18-ата минута. Бруно Фернандеш се разписа с фантастичен удар от далечна дистанция, като и той не остави шанс на Фернандо Муслера - 2:0.

В 29-ата минута домакините се върнаха в мача след поредната потресаваща грешка на Андре Онана през сезона. Камерунският страж пусна гол от пряк свободен удар в центъра на вратата, след като беше хванат в крачка от Хаким Зиеш.

Попадението вдъхнови още повече Галатасарай и феновете му като последваха още опасности пред вратата на Юнайтед. Удар на Вилфред Заха беше блокиран, а малко след това едно центриране затрудни Онана, но бе отсъдена засада.

В 43-ата минута домакинската публика се зарадва на втори гол, след като Мауро Икарди бе изведен зад защитата и вкара, но попадението бе отменено заради засада на аржентинския нападател.

Галатасарай започна настървено и втората част, като в нейното начало имаше поредна добра възможност да изравни. След центриране от десния фланг бранителят Каан Айхан стреля от близка дистанция, но не намери целта.

Юнайтед обаче охлади ентусиазма на съперника си в 55-ата минута, вкарвайки гол на контраатака. Антъни изведе Аарън Уан Бисака, а той пусна пас по земя за Скот Мактоминей, който засече с едно докосване за 3:1.

Андре Онана обаче за втори път върна Галатасарай в мача в 62-ата минута. Тогава отново беше надхитрен от Хаким Зиеш при пряк свободен удар, като този път "отрази" топката, но я вкара във вратата си - 2:3.

В 71-ата минута резултатът вече беше 3:3. Резервата Керем Актюркоглу вкара с фантастичен изстрел след извеждащо подаване на Зиеш.

Чак след това Юнайтед се вдигна отново и започна да прави опасни атаки, като последователно Гарначо и Мактоминей направиха пропуска. Шотландецът бе на сантиметри от свой втори гол. Малко по-късно резервата Факундо Пелистри също изпусна след много добър свой дрибъл.

Головите положения следваха едно след друго. В 84-ата минута Онана спаси удар на Заха, а на другата врата в следващата атака Бруно Фернандеш уцели греда с далечен шут.

В 90-ата минута Юнайтед по чудо не поведе отново в резултата след огромен пропуск на Факундо Пелистри, който не успя да се възползва от груба грешка на Лукас Торейра. Крилото видя как ударът му е блокиран от нулева дистанция без вратар под рамката.