Байер Леверкузен извърши брутална разправа в Ротердам, като разби с 4:0 домакините от Фейенорд пред лудата и им шумна публика.

Мачът от първия кръг на новия формат в Шампионската лига обещаваше много като интрига, но германците, водени от Чаби Алонсо, се погрижиха нищо такова да не се случи.

Леверкузен завърши миналия сезон без загуба в първенството и за купата на страната, като спечели дубъл.

В Европа бе победен едва в последния възможен двубой - финала за Лига Европа (0:3 от Аталанта). И се вижда, че тимът на Алонсо продължава да е в невероятно добро състояние и форма, която може да е притеснителна за всеки съперник в турнира.

Флориан Вирц даде тон с гол в петата минута след удар, който изглеждаше твърде лек, но се промуши до гредата. Последва натиск на Фейенорд и минути, които вдигнаха "Де Кайп" на крака - феновете искаха изравняване и отборът им не бе далеч от него.

Еуфорията и импулсът приключиха в 30-ата минута, когато Алекс Грималдо направи 0:2, а само пет минути по-късно Вирц простреля пак вратаря на домакините Веленройтер за 0:3.

Той пък не си помогна като изпусна куриозно топката в собствената си врата в 44-ата минута и нещата вече бяха катастрофални - 0:4. Преди почивката...

След нея - натиск на Фейенорд в търсене поне на почетен гол, спеставяне на сили от Леверкузен и опити на публиката в Ротердам да вдигне своите.

Шампионите на Германия взимат три точки в новия формат.

Ето какво предстои за двата тима:

Леверкузен приема Милан, Залцбург, Интер и Спарта Прага, а гостунията са срещу Брест, Ливърпул и Атлетико Мадрид.

Фейенорд ще играе на свой терен срещу Залцбург, Спарта Прага и Байерн, а го чакат визити на Жирона, Бенфика, Манчестър Сити и Лил.