Европейският клубен шампион гостуваше на Краля на Европа. Мач, който бе очакван с огромен интерес и всички очаквания се оправдаха.

Реал (Мадрид) и Манчестър Сити направиха епично 3:3 на "Бернабеу", в първи сблъсък от четвъртфиналите в Шампионска лига.

Мач, в който един срещу друг се изправиха последните два европейски шампиона и мач, в който един срещу друг се изправиха двата големи фаворита на букмейкърите за трофея и през тази година.

Дуелът между Кралете и Манчестър Сити бе четвърти елиминационен сблъсък в последните пет сезона. И в предишните случаи двата тима не разочароваха, а днес шоуто отново бе факт.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

То започна буквално от първите секунди, защото само 38 бяха изминали от първия съдийски сигнал, когато играещият в нетипичната за него роля на централен защитник Чуамени извърши нарушение в опасна зона.

Бернардо Силва застана зад топката, а докато всички очакваха центриране, португалецът изненада своите опоненти и най-вече вратаря Лунин, отправяйки директен изстрел.

Странен гол, за който огромна вина има и стража, но и гол, който даде аванс на Манчестър Сити още преди да са изтекли и две минути игра.

Веднага след това Холан изпусна добър шанс и вероятно мнозина са помислили, че при такъв старт отбор като Сити е способен да унищожи противника. Но това трудно би се получило, когато става въпрос за Реал в Шампионска лига, при това на "Бернабеу".

Само в рамките на следващите десетина минути Реал успя да осъществи обрат след две чудесни контраатаки.

Снимка: Getty images

При първата от тях Камавинга опита шут от дистанция, който рикошира в тялото на Рубен Диаш и подлъга вратаря Ортега, политайки неспасяемо към вратата му - 1:1.

Не бяха изминали и две минути след изравняването, когато Родриго бе изведен зад отбраната, пробяга терена от центъра до наказателното поле, преди технично да прати топката във вратата за 2:1.

Шеметно начало, а високото темпо и шансовте пред двете врати продължиха и до натъпилия неусетно край на първото полувреме.

С началото на втората част Сити започна с все по-сериозния натиск. "Гражданите" вече имаха тоталният контрол над топката, а в рамките на пет минути английският шампион сътвори втория обрат в тази среща.

Два брилянтни гола. Първо Фил Фоудън с левия крак прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл, а малко след него един малко очакван голмайстор в лицето на Йошко Гвардиол направи обратното, с левия крак прати топката в горния десен ъгъл.

Така с три гола извън наказателното поле, Манчестър Сити вече водеше с 3:2 в резултата.

Но тук отново дойде неписаното правило, че срещу Реал на "Бернабеу" не бива да имаш и миг спокойствие, каквото играчите на Сити си позволиха.

В 79-ата минута Винисиус центрира, а Федерико Валверде директно посрещна топката от воле, за да допълни богатата си колекция с невероятни изпълнения.

Освен това той прибави още едно страхотно попадение в този спиращ дъха спектакъл, който двата тима ни подариха.

А най-хубавата новина за неутралните феновете, че след седмица в Манчестър предстои още от същото, защото цялата интрига остава именно за реванша.