Байерн Мюнхен победи ПСЖ с 1:0 на "Парк де Пренс" в първия от двата осминафинални мача между двата гранда в Шампионска лига.

Опитът на отбора на Юлиан Нагелсман си каза думата, като единственото попадение вкара бившият играч на парижани Кингсли Коман в началото на второто полувреме в повторение на финала на турнира през 2020 година.

Отборът на Кристоф Галтие излезе с Лионел Меси и Неймар в атака, но игра твърде пасивно през първата част. След гола влезе Килиан Мбапе, който сериозно раздвижи играта на домакините, но два негови гола бяха отменени - вторият от тях след много тънка засада с ВАР.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ТУК >>>

Така Байерн взима минимална преднина преди реванша на 8 март, но дуелът е отворен и всичко е възможно. ПСЖ показа, че може да наказва на контраатака и е способен да разплаче Мюнхен. Освен всичко двата отбора са уязвими в защита през последните седмици, като това си пролича и днес.

Байерн започна мача по-уверено и бързо установи владението на топката в своя полза. В първите десет минути домакините се затрудняваха дори да правят успешни пасове след централната линия.

Баварците на няколко пъти се оказаха на опасни позиции, но техните удари или бяха слаби или изобщо не се стигаше до такива. В 27-ата минута Серхио Рамос направи супер намеса при възможност за шут на Джамал Мусиала. Малко след това Ерик-Максим Чупо Мотинг стреля опасно с глава покрай вратата.

В следващите минути гостите продължиха да владеят топката в големи епизоди от полувремето, но не и да създават нещо значимо с изключение на далечен удар от Джошуа Кимих, който бе спасен комфортно от Джанлуиджи Донарума. ПСЖ разчиташе само на контраатаки, но с тях баварската защита се справяше лесно.

Моментът за отбора на Юлиан Нагелсман настъпи в 53-ата минута след една постепенна атака, тръгнала от левия фланг. Влезлият като резерва на полувремето Алфонсо Дейвис центрира и на далечната греда Кингсли Коман с едно докосване отново наказа бившия си отбор по подобие на финала от 2020 година. Това моментално принуди наставника на домакините Кристоф Галтие да включи в игра Килиан Мбапе.

Вместо ПСЖ да отвърне, Байерн заигра на още по-бързи обороти и бе близо до втори гол в 62-ата минута. Тогава след центриране от корнер Чупо-Мотинг имаше шанс от малък ъгъл, но стреля право в ръцете на Донарума.  Малко след това направи добавка, която срещна гредата.

В 73-ата минута Мбапе най-после се измъкна от защитата и излезе сам срещу вратаря Зомер, но ударът му бе спасен прекрасно. Последва добавка от Неймар, която също бе отразена. След това Мбапе вкара на празна врата, но бе в засада.

Този момент обаче даде голям импулс на парижани и те започнаха да организират по-добри атаки. В 82-ата минута Нуно Мендеш направи страхотен пробив по левия фланг и подаде на Мбапе, който отново вкара, но ВАР отмени попадението заради засада на асистента. Въпросният Мендеш продължи да прави чудеса по фланга и със супер пас намери Лео Меси, но последвалият удар срещна тялото на Бенжамен Павар и излезе в аут. Бе предотвратен сигурен гол на десетката.

В продължението на срещата Бенжамен Павар бе изгонен с втори жълт картон и той ще пропусне реванша в Мюнхен. Нарушението дойде срещу Лионел Меси на границата на наказателното поле.

ПСЖ: 99. Джанлуиджи Донарума, 2. Ашраф Хакими, 5. Маркиньос, 4. серхио Рамос, 25. Нуно Мендеш, 15. Данило Перейра, 6. Марко Верати, 28. Карлос Солер, 33. Уорън Заир-Емери, 10. Неймар, 30. Лионел Меси

Байерн: 27. Ян Зомер, 5. Бенжамен Павар, 4. Матайс де Лихт, 2. Дайот Упамекано, 22. Жоао Кансело, 6. Джошуа Кимих, 8. Леон Горецка, 42. Джамал Мусиала, 10. Лерой Сане, 11. Кингсли Коман, 13. Ерик-Максим Чупо-Мотинг.