Реал (Мадрид) и Манчестър Сити определено изпълниха очакванията за първия си полуфинален мач в Шампионската лига, който обаче завърши без победител - 1:1. На "Сантиаго Бернабеу" видяхме хубави голове, здрава битка и може би малко повече напрежение от необходимото, но това не е изненада предвид огромния залог и етапа на сезона, в който се намират и двата тима.

Карло Анчелоти пък не успя да се поздрави с победа в своя мач №190 в турнира, с който се изравни с абсолютния рекордьор в надпреварата до момента - сър Алекс Фъргюсън.

ВИДЕО ОТ СРЕЩАТА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Гостите от Манчестър почти моментално наложиха своето темпо и стил на игра, като натикаха Реал в собствената му половина. Още в осмата минута Кевин де Бройне шутира силно, но в обсега на сънародника му Тибо Куртоа, който спаси.

Сити разиграваше все по-продължително и настоятелно около наказателното поле на домакините, които се защитаваха с всичките си футболисти, изчаквайки удобна възможност да контраатакуват.

Ерлинг Холанд също не пропусна да изпробва бдителността на Куртоа - с удари с левия крак и глава, но без успех. В 25-ата минута пред "белите" се откри първа по-добра възможност и центриране от лявото крило на Винисиус бе избито със сетни сили от Рубен Диаш преди да попадне точно на крака на Карим Бензема.

В следващите пет минути груби нарушения на Дани Карвахал и Антонио Рюдигер останаха безнаказани от съдията, който пускаше доста свободна игра, а малко след това Реал стигна до гол с първия си точен удар. Това се случи в 36-ата минута, когато Вини Жуниор проби през центъра и с мощен изстрел с десния кръг около дъгата на наказателното поле наказа съотборника си в националния тим на Бразилия Едерсон - 1:0.

Крилото вече има 23 гола през сезона, с което изравни най-доброто си постижение в рамките на една кампания. Освен това попаденията му в Шампионската лига вече са 15, като така се превърна в третият най-млад южноамериканец, достигнал тази кота в Шампионската лига на 22 години и 301 дни. По-бързо от него го правят единствено Родриго (22 години и 99 дни) и Лионел Меси (21 години и 288 дни).

За първи път от две десетилетия насам пък Реал отбелязва с единствения си удар преди почивката в мач от елитната европейска надпревара.

Съвсем в реда на нещата домакините влязоха по-уверено от съперника във второто полувреме и само няколко минути след началото Бензема стреля опасно, след като комбинация с по едно докосване между Винисиус и Тони Кроос го изведе на добра позиция. Изстрелът му обаче бе избит в ъглов удар от Едерсон.

Сити постепенно се съвзе, за да се стигне до 67-ата минута на мача, когато Де Бройне възстанови равенството с неспасяем фалцов изстрел от дистанция. Всъщност белгиецът се разписа за 1:1 от сходна ситуация като тази при първия гол на Винисиус.

Статистиците моментално изчислиха, че 7 от общо 14 гола на Де Бройне в Шампионската лига са дошли с удари извън наказателното поле.

В остатъка от мача и двата отбора потърсиха втори гол, но до такъв не се стигна, а нервите бяха повече от чисто футболните емоции на терена, като на съдията му се наложи да раздаде четири жълти картона в заключителните двадесетина минути и един от тях бе за Карло Анчелоти, който влезе в спор с него директно след изравнителното попадение.

Чуамени можеше да осигури победата на Реал със същински снаряд в последната минута, но Едерсон спаси с една ръка.