Лудогорец загуби с 1:2 гостуването си на ирландския Шамрок Роувърс в среща-реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Разградчани имаха комфорта на аванс от три гола след първия мач, но определено разочароваха феновете си със слабо представяне и подценяване на съперника в Дъблин. Малко преди края бяха на едно допуснато попадение от това мачът да влезе в продължение, но за щастие не се стигна до този сценарий.

Шамрок поведе в резултата през първото полувреме, а в началото на второто Мануел Шоу от българския шампион беше изгонен с втори жълт картон. Чак тогава Лудогорец заигра по-активно, но въпреки това регистрира загуба. Първо допусна втори гол преди края на редовното време, но на свой ред отбеляза в продължението. Двубоят беше изключително нервен най-вече заради твърдата игра на ирландците, но подобен стил от тях можеше да бъде очакван.

Тимът на Анте Шимунджа очаквано се класира за третия квалфикационен кръг с общ резултат 4:2, а там съперникът е много по-сериозен - хърватският гранд Динамо (Загреб), който отстрани македонския Шкупи с общ резултат 3:2.

Двубоят започна по-добре за ирландците, които направиха няколко хубави нападения, а едно от най-опасните дойде в деветата минута, когато остро центриране по земя бе засечено от Ричи Тауъл, но той не от чиста позиция прати топката в аут.

В 12-ата минута Лудогорец отговори подобаващо, когато Кирил Десподов центрира от ъглов удар и последва силен удар с глава, който бе спасен от вратаря.

В 21-ата минута Шамрок наказа своя съперник. След центриране от десния фланг последва удар на Греъм Бърк, който бе спасен от Серджио Падт, но Аарън Грийн направи лесна добавка за 1:0.

Устремът на ирландците продължи и в 36-ата минута Ричи Тауъл отправи още един опасен в страни след лошо изчистване. Лудогорец определено изглеждаше, че подценява своя съперник.

Разградчани започнаха по-активно втората част и започнаха да атакуват, но в 51-ата минута останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Мануел Шоу, който закъсня с влизане срещу съперник.

В 65-ата минута Ричи Тауъл направи много добър пробив и бе спрян на границата на наказателното поле преди да стреля, а съдията прецени да му покаже жълт картон за ситуация. Това обаче беше пореден напрегнат момент за българския тим.

Лудогорец можеше да убие интригата в 74-ата минута, когато Каули излезе сам срещу вратаря и реши да подава. След това топката стигна до Алекс Сантана, но последвалият удар беше спасен. Малко след това Каули направи страхотен пробив по левия фланг и намери Рик Джонатан, който стреля над вратата. След това пък шут на Сантана от дистанция бе спасен.

В 88-ата минута Шамрок върна надеждите си за класиране след колективна грешка в защитата на Лудогорец. Резервата Айдомо Емаку реализира със силен изстрел от близка дистанция - 2:0.

В началото на продължението все пак Лудогорец си върна спокойствието с гол на Каули, който вкара от малък ъгъл след двойно подаване.

Това изнерви ирландските фенове и те започнаха да замерят вратаря на разградчани с бутилки, а двама от привържениците дори навлязоха на терена. За щастие до сериозен инцидент не се стигна.

ШАМРОК: 1. Манъс, 2. Ганън, 3. Хор, 5. Грейс, 8. Фин, 26. МакКан, 16. О`Нийл, 22. Лайънс, 17. Тауъл, 10. Бърк, 9. Грийн

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 3. Недялков, 24. Вердон, 32. Пластун, 21. Камичник, 95. Каули, 7. Сантана, 23 Кафумана, 11. Десподов, 19. Сотириу, 37. Текпетей