Манчестър Сити е вече само на три точки от първото място във Висшата лига. Това стана факт след победа срещу предпоследния в класирането Лестър с 3:1.

Всичко бе решено след едни вихрени начални 25 минути, в които "гражданите" вкараха три гола във вратата на противника и на практика решиха задачата си.

Обичайният заподозрян Ерлинг Холанд се разписа на два пъти във вратата на Лестър, а пък откриващият гол още в петата минута бе дело на бранителя Джон Стоунс.

Но тези вихрени и перфектни 25 минути от Сити бяха единственото позитивно нещо за Пеп Гуардиола тази вечер.

След третия гол Сити рязко "дръпна ръчната" и на практика не създаде почти нищо интересно пред вратата на Лестър в остатъка от мача.

Стигна се и до там, че през безличната за шампионите втора част, Лестър успя да върне един гол чрез Ихеаначо в 75-ата минута, а до края имаше достатъчно възможности, за да върне с пълна сила интригата в двубоя.

Манчестър Сити обаче удържа положението и при равен брой мачове с Арсенал - по 30, точковата разлика между двата тима е три пункта в полза на "артилеристите".