Времената да си фен на Челси и Тотнъм изобщо не са лесни, защото с представянето си двата тим носят непрестанно негативни емоции на тези, които ги обичат.

Особено нелепа е ситуацията при Челси, който през настоящия сезон е пръснал над 600 милиона евро за нови играчи, но въпреки това продължава да затъва в долната половина на класирането на Висшата лига.

Похарчените средства както през лятото, така и през януари, предполагат състав в битката за титлата, но след 31 изиграни кръга, Челси е на 11-о място и се намира по-близо до зоната на изпадащите, отколкото до местата даващи право на участие в Европа.

Близо до европейската сцена обаче е Брайтън, който днес победи Челси с 2:1 насред "Стамфорд Бридж".

Макар домакините да поведоха още в 13-ата минута чрез Конър Галахър, Брайтън изигра силен мач и си заслужи обрата.

Дани Уелбек изравни в края на първата част, а в 69-ата минута Хулио Енсисо вкара победното попадение, което само утежни състоянието на Челси.

От началото на календарната година Челси е изиграл 16 мача във Висшата лига, като въпреки най-скъпата селекция, с която разполага, клубът успя да спечели само три от тези мачове.

А по същото време своята мъка избивяваше и отборът на Тотнъм, който сякаш прави всичко възможно да не намери място в топ 4.

"Шпорите" паднаха с 2:3 от Борнемут у дома, като макар да изостанаха с 1:2 още в началото на втората част, домакините все пак геройски успяха да изравнят две минути преди края.

Но всичко това се оказа напаразно, защото дълбоко в добавеното време Данго Уатара вкара за Борнемут, който ще си тръгне щастлив и с три безценни точки от модерния стадион на Тотнъм в Северен Лондон.

"Шпорите" пък ще трябва да се чудят как от фаворит за третото място изведнъж се озоваха на пета позиция, с три точки зад четвъртия Манчестър Юнайтед и два мача повече от "червените дяволи".

Снимка: Getty images