Барселона и Реал (Мадрид) се измъкнаха с доза късмет от мачовете си за Купата на Краля, но това не успя да стори столичният Атлетико.

Късно снощи "дюшекчиите" се провалиха в 120-минутна битка срещу третодивизионния Културал Леонеса и загубиха с 1:2.

Това определено бе голямата сензация от осминафиналите на турнира, защото в последното десетилетие момчетата на Чоло Симеоне са най-силният тим в Испания след двата големи гранда, дори и в момента заемат третото място в Ла Лига.

След доста пропуски през почти целия мач, Атлетико успя да повече в 62-ата минута, когато Анхел Кореа се озова сам в наказателното поле и прати топката във вратата.

Времето напредваше и изглеждаше, че мадридчани ще грабната успеха, но малко преди края скромния тим на Културал успя да изравни.

Отбраната на Атлетико на три пъти не успя да изчисти топката след коренер и в крайна сметка бе наказана от мощен шут на Хулен Нуин.

В продълженията отборът на Културал имаше само един удар за 30 минути, но той се оказа решаващ и класира тима напред.

Случи се в 108-ата минута, когато домакините организираха бърза контраатака, завършена с удар от въздуха на Серхио Бенито, с което голямата сензация бе факт.