Ливърпул претърпя втора поредна тежка загуба във Висшата лига, като отново загуби от отбор в зоната на изпадащите.

Мърсисайдци загубиха с 1:2 на "Анфийлд" от Лийдс, след като нямаха загуба на своя стадион в първенството от 20 месеца или иначе казано в 29 поредни мача. За последно Фулъм в началото на март миналата година триумфира на този стадион.

Победата за Лийдс дойде изключително драматично - с гол в последната минута на редовното време, след като преди това френският вратар Илан Мелиа изигра феноменално второ полувреме, за да спре нападателите на Ливърпул.

Така след загубите от Нотингам и Лийдс отборът на Клоп остава на незавидната девета позиция с 16 точки. Лийдс, чийто американски треньор Джеси Марч беше заплашен от уволнение преди мача, се откопчи от зоната на изпадащите и вече е 15-и с 12 точки.

Още в началото играта на "Анфийлд" подсказа, че феновете ще имат тежка вечер. Ливърпул допусна гол в в четвъртата минута, когато Джо Гомес върна към вратаря Алисон, но без да гледа. Така направи перфектна асистенция за Родриго, който вкара на празна врата.

В 14-ата минута Ливърпул успя да отговори с удар на Мохамед Салах, който се възползва от чудесно центриране на Андрю Робъртсън.

Последваха пропуски на двата отбора, като мачът беше много динамичен. През второто полувреме големият герой на йоркширци бе вратарят Йоан Мелие. Той спаси два удара на Дарвин Нунес - един в ситуация очи в очи и един от границата на наказателното поле. След това отрази удар на Мохамед Салах по земя и по страхотен начин изстрел с глава на Роберто Фирмино.

Лийдс пък изпусна златно положение чрез резервата Патрик Бамфорд. Моментът за гостите обаче дойде в 90-ата минута, когато младият италиански национал Вилфред Гнонто свърши чудесна работа на десния фланг и подаде на Бамфорд, а той отклони към Крисенсио Самървил. Младежът, който утре навършва 21 години, реализира с удар по земя за крайното 2:1.