Челси за втори път през сезона загуби с три гола разлика във Висшата лига, след като отстъпи на Брайтън с 1:4 при гостуване на южния бряг в 12-ия кръг.

Двубоят беше завръщане на наставника на Челси Греъм Потър на стадиона, на който той впечатли в професията, но посрещането му далеч не бе топло.

"Чайките", които през миналия сезон победиха Манчестър Юнайтед с 4:0, а през този комфортно стоят в челната десетка, поведоха с 3:0 през първото полувреме. Това се случи след ранен гол на Леандро Тросард и автоголове на РУбен Лофтъс-Чийк в 14-ата и на Тревох Чалоба в 42-ата.

На полувремето Потър смени контузения вратар Кепа, а в 49-ата минута Кай Хаверц с глава реализира за 1:3. Челси опита да търси обрат, но вместо това допусна четвърти гол в продължението на срещата, когато точен бе Паскал Грос.

За лондонския клуб това бе първа загуба във Висшата лига от 30 август. "Сините" са пети в класирането с 21 точки, а Брайтън вече е седми с 18, като прекъсна серия от пет мача без успех.

В друг мач от днес Тотнъм направи фантастичен обрат и победи при гостуването си на новака Борнемут с 3:2.

Тимът на Конте изостана с 0:2 след попадения на Кийфър Мур в 22-ата и 49-ата минута. "Шпорите" на Антонио Конте обаче обърнаха чрез Райън Сисеньон (57'), Бен Дейвис (73') и Родриго Бентанкур, който се разписа в 92-ата минута.

Така Тотнъм продължава да е много близо до лидерската позиция, като е трети с 26 точки, прекъсвайки серия от две поредни загуби. Борнемут записа трета поредна и е 14-и с 13 точки.