Ливърпул се разправи с Борнемут като гост, побеждавайки го с категоричното 4:0 в първа среща от 16-ия кръг на Висшата лига.

В герой за мърсисайдци отново се превърна Мохамед Салах, който вкара първия си хеттрик от 17 март насам, когато вкара четири попадения на Уотфорд.

Затрудненията на Ливърпул бяха налице до откриващия гол, който падна в 25-а минута. Салах се разписа с добавка след отразен далечен изстрел на Роберто Фирмино. Повторенията показаха, че египтянинът е в засада и голът е нередовен. Отсъждане обаче нямаше - 1:0.

Три минути след началото на втората част Салах вкара за втори път. Случи се след грешка на Стив Кук в центъра на терена, която бе последвана от пробив и техничен удар по земя на голмайстора.

В 68-та минута именно Кук си вкара автогол, за да направи класическия резултат. Случи се след остро центриране на Андрю Робъртсън отляво.

Крайното 4:0 бе оформено от Салах, който на два пъти залъга технично вратаря и намери пролука във вратата, пазена от двама защитници.

Победата праща Ливърпул поне временно на първата позиция с актив от 42 точки - една повече от Манчестър Сити, на който предстои мач срещу Челси. Борнемут е седми с 23 точки.