Шоуто с марка Лионел Меси продължи с пълна сила и във втория мач на аржентинеца в САЩ.

Меси направи страхотен втори мач за новия си клуб Интер (Маями), като той бе запомнящ се - два гола и асистенция за 78 минути на терена.

Така с Меси в състава си, намиращият се на последното място в първенството тим от Маями, постигна победа - 4:0 над Атланта Юнайтед, с което спечели групата си в турнира Купа на лигата.

И ако преди дни дебютът на аржентинския гений бе като в холивудски филм - с победен гол в последната минута, то тази нощ той просто показа невероятната си класа на всички фенове отвъд океана.

Шоуто стартира още в осмата минута, когато след чудесен пас от добрия си приятел Серхио Бускетс, Меси се озова сам срещу вратаря на противника и нямаше как да сбърка за 1:0.

По-малко от 15 минути по-късно, името на Меси отново се скандираше на стадиона в Маями. Седемкратният носител на "Златната топка" сам подхвана атаката, а след двойно подаване с Робърт Тейлър, той се оказа на чиста позиция и кара за 2:0.

До края на полувремето самият Робът Тейлър вкара за 3:0, а веднага след почивката Меси му асистира за 4:0, оказало се и краен резултат в мача.

Трансферът на Меси в САЩ предизвика истински фурор извън терена, но с изявите му в първите два мача, шоуто се измести изцяло на игрището, там където аржентинецът е най-силен.

Снимка: Getty images