Манчестър Юнайтед и Арсенал завършиха наравно 2:2 в супердербито на междинния 15-ти кръг във Висшата лига.

Мачът на "Олд Трафорд" бе зрелище, както често се случва в битките между тези два съперника, но и създаде главоболия за двамата треньори.

Техните възпитаници направиха много грешки в защита, които доведоха до лековатите попадения, а по-близо до победата бе Арсенал, който завърши по-силно двубоя. "Артилеристите" вече 12 години вне могат да бият на стадиона на Юнайтед в първенството, въпреки настоящите проблеми на съперника.

Жозе Моуриньо може да е доволен от ефективността на тима си в атака, но не и от проблемите в защита. Даде шанс на изцяло нова четворка защитници, които разочароваха с представянето си - Матео Дармиан, Ерик Байи, Маркос Рохо и Диого Далот. В двете полувремена отборите си вкараха по едно попадение. На два пъти "артилеристите" повеждаха и бяха изравнявани светкавично. Във втория случай това отне броени секунди.

Тимът на Унай Емери показа отново много добро въображение в атака, но и изпусна много шансове през втората част. Проблемите в защита бяха налице, а менджърът даде две свидни жертви - Роб Холдинг и Аарън Рамзи напуснаха с контузии.

Първото полувреме започна на високо темпо и Манчестър Юнайтед бе много по-активен от съперника си в откриващите 15 минути. След това обаче постепенно "артилеристите" започнаха да задържат по-дълго топката с продължителни разигравания и се настаниха в половината на съперника.

Това доведе до един ъглов удар в 26-та минута, след чието изпълнение Шкодран Мустафи се измъкна от опеката си и стреля нескопосано с глава. Топката се отби в земята и придоби нагледно лесно за Де Хея траектория, но му се изплъзна. Андер Ерера, който бе на гол линията опита да изчисти, но системата на гол линията подсказа на Андре Маринър, че това е гол - 1:0.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Юнайтед, подобно на Моуриньо, не се стресна от допуснатото попадение. Тимът се втурна в атака и успя да изравни само четири минути по-късно. След силно изпълнение на Маркос Рохо от пряк свободен удар, топката се озова в Андер Ерера, който подаде на Антони Марсиал. Французинът отбеляза отблизо за 1:1. Испанският халф бе в тънка засада, когато тръгна за топката.

До края на полувремето мачът се изнерви и гледахме няколко остри влизания от играчи на двата отбора. Маринър раздаде пет картона в рамките на осем минути - все за различни ситуации.

Втората част също започна с натиск на домакините, но и много проблеми за тях при последния пас или отиграване на изгодни позиции. Нищо не предвещаваше това, което предстоеше. Между 68-та и 70-та минута паднаха две попадения в рамките на секунди. Първо Андер Ерера направи голяма грешка, която доведе до гол на резервата Александър Лаказет.

В ответната атака Сеад Колашинац върна услугата с нескопосано отиграване, което пък даде шанс на Джеси Лингард да изравни. Невероятен развой! Секунди след това Де Хея направи фантастично спасяване след удар на Обамеянг. Последва и голям пропуск на Хенрик Мхитарян, който прати топката над вратата от непосредствена близост. Арсенал изпусна златни шансове.

В 75-та минута Де Хея направи ново великолепно спасяване след удар на Обамеянг. До края на срещата Арсенал продължи да е по-остър в атака, но така и не проби великолепния страж на домакините. Де Хея имаше грешка за първия гол в мача, но след това бе безупречен, както често му се случва в такива дербита.

Донесе точка на Юнайтед, която оставя тима на осмата позиция с актив от 23 точки. Арсенал е пети с 31 точки.