Ливърпул постигна една от най-трудните си победи от началото на шампионата във Висшата лига.

В междинния 15-и кръг мърсисайдци надделяха с 3:1 при гостуването си на Бърнли, въпреки че се оказаха изоставащи в началото на второто полувреме. Мърсисайдци играха с преимуществено резервен състав и изпитаха затруднения през първата част.

Преди откриващия гол Джо Харт направи няколко хубави спасявания на вратата на домакините, а в другия край на игрището тимът му откри. Джак Корк се възползва от грешка на стража Алисън 54-та минута, но при гола му останаха съмнения за нарушение срещу вратаря, както и засада.

Ливърпул обаче реагира сравнително бързо. В 62-та минута Джеймс Милнър отбеляза с прецизен далечен удар по земя, който остави този път бившия национален вратар на Англия неподвижен - 1:1.

В 69-та минута обратът стана пълен. След изпълнение на фаул Върджил Ван Дайк изпревари всички и отклони топката за Роберто Фирмино, който вкара от лесна позиция три минути, след като влезе на мястото на Дивок Ориги.

Голът на успокоението за мърсисайдци падна в продължението, когато при контраатака Алисън хвърли топката за друга резерва - Мохамед Салах, и египтянинът асистира на Джердан Шакири, който оформи крайния резултат.

Така Ливърпул събира 39 точки и остава на две зад лидера Манчестър Сити. Добрата новина за хората на Юрген Клоп е, че вече водят с цели осем точки на Челси, който се издъни срещу Уулвърхямптън. Бърнли е предпоследен с едва девет точки.