Шампионът Манчестър Сити постигна втора поредна "чиста" победа през новия сезон в Премиър лийг, след като надигра с 4:0 новата Борнемут.

Ерлинг Холанд, който преди седмица изригна с два гола в дебюта си във Висшата лига, не успя да се разпише в първия си мач на "Етихад Стейдиъм", а и почти нямаше никакви възможности.

Все пак норвежецът записа асистенция за първото попадение на "гражданите", реализирано от Иклай Гюндоган (19). След това на сцената за пореден път излезе Кевин де Бройне, който отбеляза разкошен гол за 2:0, а няколко минути след това асистира на Фил Фоудън за третото попадение. След почивката автогол на Джеферсон Лерма оформи крайния резултат.

Така Сити има пълен актив след първите два кръга и голова разлика 6:0.

Арсенал пък също постигна втора победа от началото на сезона във Висшата лига, като този път хората на Микел Артета надвиха Лестър в голов трилър, завършил 4:2. Новата звезда на "топчиите" Габриел Жезус се отпуши и вкара два гола и направи две асистенции за своя тим.

Другите голове за Арсенал бяха дело на Гранит Джака и Габриел Мартинели. Лестър стигна до две попадения благодарение на авготол на Уилиам Салиба и попадение на Джеймс Мадисън.